Овај сат је имао велика оштећења - један зупчаник механизма за избијање је био много оштећен (фалило је много зуба а већ је био крпљен), федер за избијање био је откачен, механизам је имао више искривљених полуга. Зупчаник сам нашао сличан па сам га заменио, а највише времена је отишло на подешавање полужног механизма који контролише избијање.
Машина је већ бикснована и није у сјајном стању али сада ради прилично добро.
Једна чивија горње ручке била је скоро сасвим поједена а рупа разлокана те сам ставио нову. Недостајало је дугме за репетир па сам га направио од месинга, а једна од опруга полужног механизма је била сломљена па сам направио нову. Механизам је јако компликован и прилично непоуздан и осетљив, па је потребна велика пажња при подешавању. Види се да ово није сат из масовне производње већ из мала серије, делимично ручне израде. Баланс, анкер и анкеррад су на посебној платформи видљивој кроз горњи прозор. Сва стакла су фазетирана и оригинална, кућиште је од ливеног месинга. Сат има око 1,5 кг а релативно је мали. Сем механизма за избијање има и механизам будилника са сопственим федером.




Нема коментара:
Постави коментар
Напомена: Само члан овог блога може да постави коментар.